Sınav Konuları

İngilizce sınavlara hazırlanırken çalışmanız gereken gramer konuları.Bu konulara, öğrenme tarzınıza göre, istediğiniz kaynaktan hazırlanabilirsiniz. Sesli, görüntülü,yazarak, kitaptan vs. Bu konular gireceğiniz tüm sınavların temelini oluşturur.

  1-Tenses
  2-Pronouns
  3-Modals
  4-Active-Passive-Causative
  5-Adjectives-Adverbs-Comparison
  6-Determiners-Quantifiers
  7-Adjective Clauses
  8-Adverb Clauses Transitions
  9-Conditionals- Wish Clauses
  10-Noun Clause-Reported Speech
  11-Gerunds-Infinitives-Participles
  12-Prepositions

Kaynak Önerileri

Essential Grammar in Use

Temel seviye öğrenciler için kendi kendine çalışmaya uygun kolay, akıcı ve öğretici bir kaynak kitap.Çalışılan her ünitenin ses dosyası bu seviyede kulak alıştırması için ideal. Hazırlıkta okuyanlar ses dosyalarına mutlaka çalışmalı.

ELS Grammar Inside Out

Hepsi bir arada denebilecek bir kaynak ve uygulama kitabı.Ciddi ve titizlikle hazırlanmış. Türkçe açıklamalı gramer, bol alıştırma ve testler YDS-YÖKDİL ve bunlara benzer sınavlar için yeter de artar bile.

Grammar Impact 11

Tüm konuları, açık seçik, tablolarla destekleyen,Türkçe açıklamalı, bol alıştırma ve testleri olan, derli toplu, doyurucu bir kitap.Temel seviyeden sonra çalışılmalı.

ELS Test Your Vocabulary

Kelime ezberleme, değil öğrenme üzerine oluşturulmuş özenle hazırlanmış güzel bir kelime kitabı. Bir kelimeden onlarca kelime türet, kelime dağarın hızla zenginleşsin. Olmazsa olmaz!

1000 Phrasal Verbs

Alfabetik sıraya göre,derli toplu, akıllıca hazırlanmış. Çalışanı yormayan, öğrenirken ve alıştırma yaparken beyni yormayan, kolay, konuyu sevdiren bir çalışma.

Dictionary Longman

Tüm ulusal ve uluslararası sınavlara hazırlar. Babylon Translator ile kullanılırsa, sadece göze değil kulağa da seslenir. Bıktırmaz,hızlı, zamandan kazandırır, okumayı keyifli hale getirir.

Dictionary Oxford

Kelimeyi listeden değil fakat sınavda çıkacak şekliyle verir. Kelimeyi tek başına değil, yaygın kullanımındaki diğer kelime türleriyle öğretir. Koyu ve renkli haliyle, kelimeler tüm unsurlarıyla karşımıza çıkar.Babylon Translator ile kullanın.

Babylon Translator

En iyi sözlük kullanma uygulaması.Kendisi sözlük değil. Yüklenen sözlükleri sesli olarak kullanabilirsiniz. Hızlı ve çok pratik.Kelime üzerine imleci getirin ve belirlenmiş fare tuşuna tıklayın ve kelimeyi anında onlarca sözlükten inceleyin.Tek Kelimeyle, sözlükten ötesi.